Новини
У Варварівському ліцеї 21 лютого традиційно відбулись заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Розпочалося свято з тематичної лінійки, яку підготували дев'ятикласники. Протягом дня учні 1-11 класів брали активну участь у різноманітних конкурсах (напрклад "Оповідання змагання"), віктоинах, іграх, навіть потанцювали на українській дискотеці. Усім було весело й цікаво! Завдяки таким заходам усі учні ліцею мали змогу поринути в чарівний світ рідної української мови!
21 лютого відбувся захід "Я люблю українську мову", присвячений дню Рідної мови. Організували і провели захід класний керівник 4 класу Гніденко Лариса Миколаївна і класний керівник 3 класу Науменко Світлана Анатоліївна. Діти активно приймали участь у всіх завданнях і конкурсах. Змагалися дві команди наввипередки. Усім учасникам дуже сподобалось.
День медіграмотності
17 – 18 лютого 2022 року у нашому ліцеї, як у всіх навчальних закладах України, проведено Всеукраїнський урок з медіаграмотності. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента Володимира Зеленського. Всеукраїнський урок з медіаграмотності буде презентовано під час пресконференції 17 лютого.
Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку. Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Разом з учителями школярі проговорять способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянуть процеси створення новин.
15 лютого відбулося засідання кіноклубу Docudays UA при Варварівському ліцеї. Ментор - Мещерякова Д.І., запрошений експерт і ментор кіноклубу при організації “100% життя. Рубіжне” Перевеслова Катерина. Також експертами виступили Семенова Андрій Анатолійович, кейс-менеджер сайту ЗПТ (замісна підтримувальна терапія для споживачів ін’єкційних опіоїдних наркотиків) та Скорик Артем Олександрович, громадський монітор превентивного механізму України, юрист.
Учні 9-11 класів та вчителі переглянули документальний кінофільм з колекції Docudays UA “Хворісукалюди".
“Хворісукалюди” – кінороман про кількох бездомних наркоманів у трьох частинах: “Дитинство”, “Матір”, “Любов”, з прологом та епілогом. Стрічка про те, як злидні та безнадія доводять людину до повної деградації. Фільм розповідає про зграю дітей, які живуть у підвалі, повільно вбиваючи себе дешевим та страшним наркотиком – дезоморфіном.
Учасники зустрічі обговорили як впливає наркозалежність на поведінку людини, що може стримувати наркозалежну особу від злочинної поведінки і чи можуть стосунки з близькими впливати на виправлення та ресоціалізацію засудженої.
8 лютого спільнота нашого ліцею приєдналася до відзначення Всесвітнього дня безпечного інтернету. Для учнів молодших класів проведено виховні години на тему "Безпека в інтернеті". Учні середньої та старшої ланки переглянули фільм "Безпечний інтернет" та взяли участь у вікторині "Ми за безпечний інтернет". Діти дізнались дуже багато корисної інформації про безпеку в інтернеті.
31 січня відбулося засідання Docu/Club при Варварівському ліцеї. Учні переглянули фільм "Домашні ігри". Фільм зображує життя Аліни Шилової, 20-річної киянки, яку може врятувати від бідності
захоплення футболом. Обговорили ґендерні аспекти в спорті, необхідність дотримання прав дитини і методи боротьби зі шкідливими звичками.
Модератор кіноклубу - Мещерякова Д.І.
1 січня відбулося засідання кіноклубу Docu/Club при Варварівському ліцеї. Учні 7 класу переглянули фільм "Зламані гілки". Захід приурочено до Дня пам'яті жертв голокосту.
Мета заходу - сформувати в учасників розуміння Голокосту через призму прав людини;
• ознайомити із поняттями: стереотипи, упередження, дискримінація, антисемітизм;
• ознайомити з ознаками, за якими може відбуватися дискримінація;
• допомогти учасникам зрозуміти, до чого можуть призвести стереотипи і упередження та вплинути
на формування їхнього толерантного ставлення до різних національних меншин.
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту: саме цього дня радянські війська визволили в'язнів Освенциму — найбільшого нацистського табору смерті. За час його існування тут загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей.
В ліцеї пройшла лінійка з метою вшанування пам'яті невинних жертв
Організатор заходу Мещерякова О.Б.
25 січня 2022 р. відбулося перше в новому році засідання Docu/Club при Варварівському ліцей "МувіДвіж", модератор Кіноклубу - Мещерякова Дар’я Ігорівна.
Учні переглянули фільм "Джованні та балет на воді", обговорили шляхи досягнення гідного рівня ґендерної рівності в Україні та світі
18 січня відбувся захід "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг" для учнів 9-11 класів.
Захід відбувся у формі змагання. Учні були поділені на команди "Патріоти", "Хортиця", "Гайдмаки".
Команди змагалися в таких конкурсах як "Видатні українці", "Лексичний", "Пісенний", історичний, географічний. Перемогла команда "Патріоти". Всі учасники отримали солодкі подарунки. Організатор заходу Сковпіна С.Є.
Літературні читання, присвячені Дню Соборності України та Дню пам’яті Героїв Крут
Вірш "На Крути"
Автор - Кобець Олекса
Читає - Войшель Кіра
посилання на відео:
https://youtu.be/qbJvuJZL6WE
Хочемо вам повідомити, що команда Українського центру оцінювання якості освіти проаналізувала всі запити та найпоширеніші запитання, отримані протягом кількох років. І прийняла рішення - розробити та систематизувати для учасників зовнішнього незалежного оцінювання "Путівник учасника ЗНО-2022". Радимо вам ознайомитися з ним на сайті УЦОЯО у розділі "Основне про ЗНО".
Крім того повідомляємо, що на youtube кан
16 грудня Науменко С.А. провела тренінг «Використання здоров’язбережувальних технологій на заняттях гуманітарного та природно-математичного циклів» для учнів
Мета тренінгу - підвиищенняя рівня знань щодо використання здоров’язбережувальних технологій на заняттях
Науменко Світлана Анатоліївна, консультант з питань організації та здійснення національно-патріотичного виховання в закладі освіти, експерт з проведення тренінгів для вчителів за програмою «Сходинки», яка має на меті підсилення потенціалу учнів, вчителів, громадських активістів у ініціюванні та реалізації дієвих рішень для трансформації освітньої системи
Тренінг проведено в рамках проєкту "Здорова нація", село Варварівка, Луганська область
Проєкт реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС ГО «Міцна Громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем Українського Уряду (підконтрольній Уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.
З метою інформування освітян, учнів, батьків з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, пробного ЗНО Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти з 25 листопада розпочав розміщення серії озвучених презентацій на youtube каналі ДРЦОЯО - https://www.youtube.com/channel/UCCwZ5ekXu4YQaBJUSfBrXAg
Вже розміщено серію відеороликів: "Особливості ЗНО-2022року", "Особливості Пробного ЗНО-2022", "Особливості ЗНО з української мови і літератури та української мови", "Особливості ЗНО з математики". До 22 грудня на youtube каналі в повному обсязі буде розміщено інформацію щодо умов реєстрації й участі в пробному ЗНО 2022 року.
Радимо використовувати ці матеріали на батьківських зборах, у вайбергрупах класних керівників з батьками та випускниками та розміщувати цю інформацію на сайті закладу освіти.
Сучасна молодь дуже активно користується інтернет-ресурсами, тому, будь ласка, запропонуйте їм стати підписниками наших соціальних мереж, перейти на які можна із сайту Донецького РЦОЯО https://test.dn.ua/.
Ми своєчасно відповімо на всі запитання стосовно зовнішнього незалежного оцінювання і в чаті сайту регіонального центру, у розділі "Контакти" (https://test.dn.ua/faqs/), і у коментарях до відео та постах у соціальних мережах.
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. З 06.12.2021 до 12.12.2021 проводиться Всеукраїнський тиждень права.
В рамкаха цих дат соціальний педагог Мещерякова Д.І. провела ряд виховних заходів:
- Виховний захід із застосуванням карткової ігрової методики "Коло безпеки (інформуй про (не)насильство)" для учнів 11 класу;
- відеолекторії "Медіаграмотність - вимога часу" та ""Як не стати овочем" для учнів 5 і 8 класу.
Тренінг "Ми різні, ми рівні" для учнів 6-7 класів;
- конференцію для учнів 9 класу "Проблеми досягнення ґендерної рівності в спорті";
- зустріч з БО "100 % життя" Рубіжне";
- засідання Кіноклубу з правової освіти при Варварівському ліцеї Docudays UA «МувіДвіж» (перегляд фільмів "Грішна хвороба", "Моя щаслива непроста родина", "Карла і Нордал");
- онлайн-казино для учнів 6-11 класів (ігри "Маніпулятор", "Пригоди Літератуса", "Пропала грампотність?", тести "Мислити критично - місія здійсненна", "Чи володієте ви критичним мисленням?", "Медіаграмотність для школярів", "Перевір який ти корупціонер").
09.12.2021 соціальний педагог Мещерякова Д.І. провела виховний захід із застосуванням карткової ігрової методики "Коло безпеки (інформуй про (не)насильство)".
Мета гри - сформувати в учасників систему уявлень та знань щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання, а також особливостей звернення по допомогу у разі ризику ситуацій насильства або безпосереднього випадку
08.12.2021 р. в рамках рамках Акції "16 днів проти насильства" соціальнй педагог Мещерякова Д.І. провела відеолекторії "Медіаграмотність - вимога часу" та ""Як не стати овочем" для учнів 5 і 8 класу. Учні розглянули особливості стандартів журналістики, навчилися розрізняти факти та судження, аналізувати новини та орієнтуватися в інформаційних потоках. Діти дослідити небезпеки, які виникають у кіберпросторі та виділили алгоритм поведінки в критичних ситуаціях.
Тренінг проведено в рамках проєкту "Здорова нація", село Варварівка, Луганська область
Проєкт реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС ГО «Міцна Громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем Українського Уряду (підконтрольній Уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.